H. Belce Başçı Klinik Psikolog

Klinik Psikolog
Hayriye Belce Başcı

Hakkımda

Psikolog Hayriye Belce Başcı İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan , Lisans hayatı boyunca kendini geliştirmek adına pek çok eğitime katılmış ve farklı alanlarda staj yapma imkanı bulmuştur. Ayrıca lisans döneminde Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimine katılmış ve sertifikasını almıştır.

Anaokul, ilkokul ve ortaokullarda staj yapmıştır. Bu sayede farklı yaş gruplardan çocukları gözlemlemiştir ve aile danışmanlığı ile ilgili bilgi kazanmıştır. Ege Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim dalında da staj yaparak; nörolojik rahatsızlıklar, uygulanan testler ve ilk görüşme seansları ile ilgili deneyimler elde etmiştir.

Klinik Psikolog Hayriye Belce Başcı

Lisans mezuniyetinden sonra iki farklı kurumda klinik stajı yapmıştır. Psikoaktif Aile Danışmanlığı merkezinde Uzman Klinik Psikolog Birge Birgin ile Psikodinamik yaklaşıma dayalı makale okumaları ve sunumları gerçekleştirmiştir. Bu süreçte katıldığı farklı eğitimler ile gelişimine katkı sağlamaya devam etmiştir. PsikoEvim Psikoloji Merkezi ile Klinik Staj programına katılmış ve aldığı eğitim sonrasında süpervizyon sürecine başlamıştır. Birçok gönüllü danışana psikolojik destek verirken süpervizyon süreci ile kendini geliştirmiştir.

PsikoEvim Psikoloji Merkezinde 6 ay psikolog olarak çalışmıştır ayrıca PsikoEvim Akademi bölümünün sorumlu kadrosu arasında yer almıştır.

Bir yandan çalışırken; İstanbul Rumeli Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans okumaya hak kazanmıştır. Bu süreçte Bahar Köse Karaca’dan Şema terapi eğitimini 1 yıl boyunca almıştır. Hem Şema Terapi hem de Mod Terapisi üzerine hem teorik hem de uygulamalı eğitim alma şansını elde etmiştir. Ayrıca Psikiyatrist, Dr. Öğrt. Gör. Meral Akbıyık ve Psikiyatrist, Dr. Öğrt. Gör. Serap Çakıcıdan farklı ekollerde süpervizyon almıştır. Projesini Pandemi Döneminin Etkileri; Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Psikolojik Desteğin Önemi üzerine yapmıştır ve tüm derslerini bitirmesi gereken zamandan daha erken bitirmiş ve başarılı şekilde eğitimini tamamlayarak ‘’Klinik Psikolog’’ ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Şu anda Perla Psikoloji Merkezinde ( İzmir Psikolog ) yetişkin ve ergenlere birey terapi desteği vermektedir. Terapilerin hem yüz yüze hem de online olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca çalıştığı anaokullarında çocukların duygu regülasyonuna yönelik atölyeler düzenlemekte ve aile danışmanlığı yapmaktadır.

UZMANLIK ALANLARI

Depresyon

Kaygı Bozuklukları

Yaygın Anksiyete Bozukluğu

Sosyal Kaygı

Özgül Fobiler

Sınav Kaygısı

Obsesif-Kompulsif Bozukluk

Panik Atak

Ergenlik Bunalımı

Stres

Çocuk ve Ergen Pskolojisi Problemleri

Aile İçi İletişim Sorunlar

İlişkisel Problemler

Duygulanım Bozukluğu

Distimik Bozukluk (Kronik Depresyon)

Yeme Bozuklukları

Borderline Kişlik Bozukluğu

Narsisistik Kişilik Bozukluğu

Kişilerarası İlişkilerde Bozukluklar

KATILDIĞI EĞİTİM VE SEMİNERLER

Obsesif Kompülsif Bozukluğa Farklı Perspektiflerden Bakış – Uzman Klinik Psikolog İpek Kerestecioğlu (2021)

Geçmiş Hikayelerimiz Bugünkü İlişklerimizi Nasıl Etkliyor, Atölye Çalışması – Uzman Klinik Psikolog İpek Kerestecioğlu (2020)

Okul Öncesi Psikoloğun Eğitimi – Uzman Klinik Psikolog İrem Polat (2020)

Anaokulunda Psikolog Olmak – Uzman Psikolog ve Oyun Terapisti Selin Mert (2020)

Çocuk-Aile Klinik Gözlem ve Temel Eğitim Programı – Uzm. Psikolog/Oyun ve EMDR Terapisti Hatice Çelik, Uzm. Psikolog/Aile ve Oyun Terapisti Seniha Naşit Gürçağ, Psikolog/Deneyimsel Oyun ve EMDR Terapisti İpek Aksoy, Uzm. Psikolog ve Gestalt Terapisti Özlem Özten, Uzm. Psikolog/Aile Psikoloğu Gözde Alper, Özel Eğitim ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Safiye Ateş (2019)

Alana Merhaba! Psikoterapist Olmak – Uzm.Psikolog Dr. Hatice Topçu Ersoy (2019)

Terapi Odasında: Ergen ve Çocuk – Psikolog Raziye Özcan(2019)

Evlilik, Aşk, Cinsellik ve Sinema- Prof. Dr. Psikiyatrist Mehmet Akif Ersoy (2019)
Bir Odada İki Danışan: Çiftlerle Çalışmak – Uzm. Psikolog Dr. Hatice Topçu Ersoy (2019)

Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programı – Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmeni Sertifikası (2018)

Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi (14 test) Türk Sağlık Vakfı Onaylı. Eğitimci: Uzm. Psikolog İpek Erdoğan (2017)

Çocuk ve Ergen Psikoterapisine Giriş Eğitimi, İstanbul. Uzm.Klinik Psk. İrem Alişanoğlu Polat ve Uzm. Klinik Psk. İpek Gökozan (2017)

Çocuk Ergen Süpervizyonu, İzmir Psikoloji Merkezi. Supervisor: Uzm. Psk. İnci Güçer (2017)

İEÜ Psy216 Psikolojide Araştırma Yöntemleri2 dersi ‘’Poster Sunumu ‘’ etkinliği katılım belgesi. – ‘’Correct Responses to Stimuli Whether Differ Being Musician or Not’’ çalışması. (2016-2017)

EC School, Certificate of Students. Language Education, level of intermadiate. Toronto-CANADA (2016)

İzmir Psikolog | İzmir Uzman Klinik Psikolog

Sosyal medya hesaplarımız:

Uzman Klinik Psikolog Fatih Mehmet Aktürk ve ekibinin etik değerler çerçevesinde sizlerin yanında olan yaklaşımları ile sizlere destek olmak adına terapinin her alanında uzman yaklaşımlarıyla var olmaya devam edecektir.

Copyright ©2021 Perla Psikoloji Merkezi

Web Tasarım & Seo