Begüm Danacı Psikolojik Danışman

Psikolojik Danışman
Begüm Danacı

Hakkımda

Begüm Danacı, Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2017 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitiminde çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde ve özel eğitim merkezlerinde staj yapmıştır.  Meslek yaşamına özel bir kolejde okul psikolojik danışmanı olarak başlamıştır. Bu süreç içerisinde ergenler ve ailelerine yönelik çalışmalar yürütmüştür. Sonrasında özgül öğrenme güçlüğü olan özel eğitim öğrencileriyle de çalışmıştır. Son dört yıldır İstanbul Psikodrama Enstitüsü eğitmenlerinden Uzman Psikolog Merih Ünsal’dan FEPTO onaylı Psikodrama grup terapisi üzerine uzmanlık eğitimini sürdürmektedir. Yeni bir terapi modeli olan İçsel Aile Sistemleri Terapisi eğitimini, akademisyen, çevirmen ve psikoterapist olan Zeliha Babayiğit’ten almıştır. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almış, bunun yanında da çeşitli terapi eğitimleriyle beraber uzun bir süredir İzmir’de yetişkinlere ve ergenlere yönelik bireysel psikolojik danışma hizmeti vermektedir.

2020 yılından beri İzmir Bostanlı’da bulunan Perla Psikoloji Merkezi’nin kurucu ortaklarındandır. Kendisi aynı zamanda MEB Onaylı Aile Danışmanıdır. Uzmanlık alanı çoğunlukla yetişkin ve ergen danışanlardır. Herkes İçin Psikolojik Destek (HİPD) adlı kuruluşun gönüllü profesyonel destek ekibindedir. İzmir Psikolog

Eğitim ve Seminerler:

İçsel Aile Sistemleri Terapi Eğitimi – Zeliha Babayiğit(2021)

Duygu Odaklı Terapi Eğitimi -Florya Psikoloji (2020)

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası (2020)

MOXO Dikkat Testi – Moxo Türkiye Derneği(2020)

Vera Aile Danışmanlık Merkezi – Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi eğitimi / Sultanberk Havmatov (2020 )

PsikoEvim Psikoloji Merkezi – Çocuk Testleri Eğitimi (Bender Gestalt Algı Testi, AGTE, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Benton Görsel Bellek testi, GoodEnough İnsan Çizme Testi, Metropolitan okul olgunluk Testi) 2019 -Bilinçli Farkındalık/ Mindfulnes

PsikoEvim Psikoloji Merkezi – Klinik Staj Programı (2019)

İstanbul Psikodrama Enstitüsü, uluslararası onaylı Psikodrama Eğitimi –     Ankara Pusula Psikodrama Enstitüsü Temel Aşama Psikodrama Grup terapisi eğitimi(2017-devam etmekte)

Psikodrama Eğitimi – Ankara Pusula Psikodrama Enstitüsü Psikodrama Öğrenci Eğitimi (2017- 10 hafta)

Girişkenlik Psikoeğitimi – Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi (2017)

Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi içerisinde düzenlenen Tercih Danışmanlığı Eğitimi (2016)

PISA 2015 Sonuçlarını Değerlendirme: Politika Önerileri – Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR, Prof. Dr. Giray BERBEROĞLU, Prof. Dr. Sadegül AKBABA ALTUN (2017)

Beynin Cinsiyeti, Kadın ve Erkek Beyninin Özelikleri – Dr. Serkan KARAİSMAİLOĞLU (2016)

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü Mavi At Şizofreni Paneli – Şizofreni Federasyonu Dernekleri Başkanı Doç. Dr. Haldun SOYGÜR (2016)

Cinsel Sağlık Bilgisi Semineri – Dolunay KADIOĞLU (2016)

MEB İKY Politikaları ve Hastane Okulları Konferansı – MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU \ Kuramdan Uygulamaya Hastane Okulları Paneli – Çocuk ve Genç Gelişim Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Necate Baykoç DÖNMEZ (2016)

Başkent Üniversitesi 4. PDR Günleri “Travma ve Krize Müdahale” Konulu Seminer – Yrd. Doç. Dr. Aylin DEMİRLİ YILDIZ (2015)

İletişimin ABC’si Duygusal Zeka Konferansı – Prof. Dr. Binnur YEŞİLYAPRAK (2014)

Başkent Üniversitesi 3. PDR Günleri “Cinsel İstismarın Önlenmesi, Değerlendirilmesi ve Psikolojik Danışmanın Sorumlulukları” – Prof. Dr. Betül ULUOK , Av. Hatice KAYNAK (2014)

Gönüllü Etkinlikler:

Herkes İçin Psikolojik Destek (HİPD) adlı kuruluşun Profesyonel destek ekibindedir. İstanbul Çatalca İlçe Milli eğitim müdürlüğü başta olmak üzere çeşitli kuruluşlarla ortak işbirliğinde kuruluşa gönüllü destek vermektedir.

Turgutlu YANKI Gazetesinde “Pandemi ile baş etme becerileri” ve “Bedenin hasta olmasında zihnin etkisi” konulu haftalık yazıları yayınlanmaktadır. (2020)

Psikoterapİzmir isimli blog üzerinden psikolojiye dair yazıları yayınlanmaktadır.(2020)

GATA ve Ankara Dışkapı Araştırma Hastanesi’ndeki Hastane sınıflarında bulunan lösemili çocuklar ve ailelerine destek ve manevi yardım amaçlı yılbaşı etkinlikleri (2015-2016) -GATA Hastane sınıfı öğretmeni Murat GÜNDÜZ’ün yardım ve desteği ile.

Ankara Özel Hayat Koleji’nde 5. Sınıf öğrencileriyle 5 hafta boyunca “Sosyal medyanın yararlı ve zararlı yönleri, sosyal medyayı nasıl kullanmalıyız?” konularını içeren etkinlikler hazırlayıp uygulama (2016) – Yrd. Doç. Dr. Hicran ÇETİN ve Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR süpervizyonunda.

Çalıştığı Konular:
 • Depresyon
 • Anksiyete (kaygı) Bozukluğu
 • Stres ile başetme
 • Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu
 • Panik atak /Panik bozukluk
 • Sınav Kaygısı
 • Özgüven Problemleri
 • Sosyal Fobi
 • Fobiler
 • Yas Danışmanlığı
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Yeme Bozuklukları
 • Bağımlılıklar
 • Aile İçi İletişim Problemleri
İzmir Psikolog | İzmir Uzman Klinik Psikolog

Sosyal medya hesaplarımız:

Uzman Klinik Psikolog Fatih Mehmet Aktürk ve ekibinin etik değerler çerçevesinde sizlerin yanında olan yaklaşımları ile sizlere destek olmak adına terapinin her alanında uzman yaklaşımlarıyla var olmaya devam edecektir.

Copyright ©2021 Perla Psikoloji Merkezi

Web Tasarım & Seo