İzmir Uzman Klinik Psikolog Fatih Mehmet Aktürk

Uzm. Kl. Psk.
Fatih Mehmet Aktürk

Hakkımda

İzmir Uzman Kl. Psk. Fatih Mehmet Aktürk; Lisans eğitimine Yaşar Üniversitesi’nde İngilizce Psikoloji ile başlayıp mesleği ile ilgili akademik çalışmalarını güçlendirmek üzere gittiği Yakın Doğu Üniversitesi’nde Psikoloji Lisans eğitimini başarı ile tamamlamıştır.
Lisans dönemi boyunca çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürütülmesi, topluluk başkanlığı ve farklı topluluklarda yönetim kurulu görevlerini üstlenmiştir. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını ‘’Mindfulness (Bilinçli farkındalık) Temelli Depresyon Tedavisi’’ çalışmasını tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanına sahip olmuştur. Başarı ile tamamlamış olduğu Klinik Psikoloji Master eğitimi ile  ilaç tedavisi temelli psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde uzmanlaşarak; psikiyatri ile konsülte çalışmaktadır.  Aynı zamanda lisans ve yüksek lisans dönemlerinde aldığı çeşitli terapi tekniği eğitimleri ile mesleki beceriler doğrultusunda kendisini geliştirmeyi hedeflemiştir. Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası EMDR Birliği temel/ileri düzey ve İngiltere Ulusal Terapistler Birliği EMDR terapisti olan Onur Okan Demirci’nin koordinatörlüğünde eğitimini başarı ile tamamlayarak EMDR terapisti olmaya hak kazanmıştır.
2019-2020 dönemlerinde İstanbul Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanlığı’nda Bireysel Askeri Gelişim Biriminde harp okulu öğrencilerinin psikolojik sağlamlıklarını destekleme çalışmalarıyla hizmet vermiştir. Bütüncül psikoterapi yaklaşımını benimseyerek kendisini yurtdışı ve yurtiçindeki çeşitli kuram çalışmalarıyla geliştirmeyi hedefleyerek, danışanlarına en iyi düzeyde hizmet verme politikasını benimsemektedir.

Eğitim ve profesyonel yaşamı boyunca birçok etkinlik, seminer, sorumluluk projeleri düzenlenmesinde rol almış ve akademik çalışmalar yürütmüştür. Şu anda kurucusu olduğu İzmir ‘ in Karşıyaka ilçesinin Bostanlı mahallesinde yer alan Perla Psikoloji’de özel hasta ve danışanlarına hizmet vermektedir.

Misyon:

Kişilerin psikolojik anlamda sağlam bir yaşam kalitesine ulaşabilmeleri için ruhsal ve sosyal açıdan etik değerlerin ışığında terapi ve danışmanlık hizmeti sunmayı misyon edinmiştir.

Vizyon:

Danışan olarak gelen bireyler için etik değerlere ve Avrupa standartlarına uygun bir danışmanlık hizmeti sunmak adına eğitimlerine ve gelişim çalışmalarına devam etmeyi vizyonu olarak belirlemiştir.

Uzman Kl. Psk. Fatih Mehmet Aktürk Eğitimlerim:

 • Yaşar Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Lisans(İngilizce) (2012 – 2015)
 • Yakın Doğu Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Lisans (2015-2018)
 • İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2018-2019)

Kurslar, Sertifikalar, Eğitimler:

 • Psikodinamik Psikoterapi, Yrd. Doç. Dr. Orhan Çelik 2018
 • Erişkin Psikopatolojisi, Yrd. Doç. Dr. Hasan Sezeroğlu 2018
 • Çocuk Psikopatolojisi, Uzm. Dr. Özden Kum 2018
 • Bilişsel Davranışçı Psikoterapi,  Uzm. Dr. İbrahim Söylemez 2019
 • Psikolojik Testler, Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Aksoy 2019
 • EMDR  temel düzey ve ileri düzey eğitimi, Boğaziçi Ruh Sağlığı Derneği, Dr. Onur Okan Demirci 2020
 • Çocuklarda EMDR uygulamaları Boğaziçi Ruh Sağlığı Derneği, Dr. Onur Okan Demirci 2020
 • İnsan Kaynakları Uzmanlığı( İşe Alım, Performans Değerlendirme, Kariyer Yönetimi, Eğitim Geliştirme, İş Hukuku, Netsis İnsan Kaynakları ve Bordro, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi), 90 saat, İ Akademi, Gözde Köse 2018
Tedavi edilen hastalıklar

Depresyon
Aile İçi İletişim Sorunları
Stres
Sosyal Fobi
Sınav Kaygısı
Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Panik Atak
Obsesif-Kompulsif Bozukluk
Kişilik bozukluğu
İlişki Problemleri
Ergen Psikolojisi
Ergenlik Bunalımı

İzmir Psikolog | İzmir Uzman Klinik Psikolog

Sosyal medya hesaplarımız:

Uzman Klinik Psikolog Fatih Mehmet Aktürk ve ekibinin etik değerler çerçevesinde sizlerin yanında olan yaklaşımları ile sizlere destek olmak adına terapinin her alanında uzman yaklaşımlarıyla var olmaya devam edecektir.

Copyright ©2021 Perla Psikoloji Merkezi

Web Tasarım & Seo